Історія храму - Uspenie

Title
Перейти к контенту

Історія храму

  Храм Успіння Пресвятої Богородиці, що сьогодні став справжньою окрасою міста Києва, свою історію розпочинає з сивої давнини.
  Перша згадка датується XVII століттям. На цьому місці, де нині відроджено новий храм, у селищі Позняки був зведений храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці, що підпорядковувався Києво-Братському монастирю.
       У подальшому храм був освячений на честь Успіння Пресвятої Богородиці, і вже саме під цією посвятою ми зустрічаємо згадку про нього у 1923 році. Священнослужителем, що на той час духовно окормляв Свято-Успенський прихід, в архівних документах згадується протоієрей Михайло Степанович Палей.   
  Постановою президії Дарницької райради від 5 січня 1936 року Успенська церква старослов’янської орієнтації в селищі Нові Позняки була закрита, а її приміщення було передано Дарницькій райраді для зносу.
    Проте позняківці-старожили завжди пам’ятали про свою святиню, і вже у 90-х роках життя парафії почало відроджуватися.
     10 травня 2011 року організовано Свято-Успенську громаду з числа корінних позняківців під пастирською опікою протоієрея Олександра Стороженко, який і був першим настоятелем храму-каплиці.
    12 червня 2013 року наказом Блаженнійшого Митрополита Володимира Предстоятеля УПЦ (+ 2014) настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці I Дарницького благочиння міста Києва був назначений протоієрей Константин Кватрико, випускник КДА (2009 року).
     Спочатку було збудовано невеличкий храм. Але мікрорайон зростав, зростає і нині, цей обумовило критичну необхідність побудови нового великого храма, який би міг вмістити всіх бажаючих.
     Саме тому 25 травня 2014 року по благословенню Блаженнійшого митрополита Онуфрія, помічник - вікарій Київської митрополії єпископ Ірпінський Климент Вечеря здійснив на церковному подвір’ї Божественну Літургію, освячення місця та закладку каменя.
   А вже 28 серпня 2016 року в день престольного свята секретар Київської митрополії протоієрей Віктор Іващук очолив першу святкову Літургію в стінах нижнього храму.
   30 серпня 2017 року в день пам’яті Свв. мчц. Віри, Надії, Любові та Софії 8 куполів, змонтованих Почаївськими майстрами були освячені, підняті та встановлені на стіни новозбудованого храму.
   26 квітня в страсну седмицю Великого посту, напередодні Світлого Христового Воскресіння настоятелем та кліриками храму був освячений та піднятий музикальний набір колоколів - благовістів (7шт.), відлитих  на замовлення благодійників нашого храму на заводі в Воронежі, який славиться своєю багатовіковою історією виготовлення дзвонів для всього православного світу.
    6 травня 2018 - особлива сторінка в житті храму. Саме в цей день купола, кольору небесної блакиті, увінчали золоті хрести, які є і будуть духовним путівником і захистом для нашого мікрорайону. Очолив урочисту Божественну літургію і освятив надкупольні хрести Предстоятель УПЦ Блаженнійший митрополит Онуфрій у спів служінні єпископату Української та Грузинської Православної Церкви, чисельного духовенства міста Києва та гостей.
 
Сьогодні храм продовжує писати свою історію, частиною якої є кожен з вас.
Назад к содержимому